PRU14: Senarai Calon BN Yang Akan Bertanding Parlimen Dan DUN

PRU14: Senarai Calon Barisan Nasional Yang Akan Bertanding Parlimen & DUN

PARLIMEN P.167 KUDAT
Abdul Rahim Bakri (UMNO)

Dun N.01 BANGGI
Mohd Mijul Hj Unaini (UMNO)

Dun N.02 TANJONG KAPOR
Teo Chee Kang (LDP)

Dun N.03 PITAS
Bolkiah Ismail (UMNO)

PARLIMEN P.168 KOTA MARUDU
Dr. Maximus Johnity Ongkili (PBS)

JULITA MAJUNGKI

Dun N.04 MATUNGGONG
Julita Majunki (PBS)

Dun N.05 TANDEK
Lasiah Baranting @ Anita (PBS)

PARLIMEN P.169 KOTA BELUD
Dr. Mohamed Salleh Tun Haji Mohamed Said bin Keruak (UMNO)

Dun N.06 TEMPASUK
Musbah Hj Jamli (UMNO)

Dun N.07 KADAMAIAN
Ewon Benedick (UPKO)

Dun N.08 USUKAN
Japlin Akim (UMNO)

PARLIMEN P.170 TUARAN
Wilfred Madius Tangau (UPKO)

Dun N.09 TAMPARULI
Jahid Jahim (PBS)

Dun N.10 SULAMAN
Haji Hajiji Haji Noor (UMNO)

JONISTON BANGKUAI

Dun N.11 KIULU
Joniston Bangkuai (PBS)

Parlimen P.171 SEPANGGAR
Abd Rahman Dahlan (UMNO)

Dun N.12 KARAMBUNAI
Jainab Ahmad (UMNO)

Dun N.13 INANAM
Johny Goh (PBS)

P.172 KOTA KINABALU
Joseph Lee (PBS)

Dun N.14 LIKAS
Chin Su Ying (LDP)

Dun N.15- API-API
Dr Yee Moh Chai (PBS)

PAMELA YONG

Dun N.16 LUYANG
Dr Pamela Yong (MCA)

P.173 PUTATAN
Marcus Mojigoh (UPKO)

Dun N.17 TANJUNG ARU
Edward Yong Oui Fah (PBS)

Dun N.18 PETAGAS
Yahya Hussin (UMNO)

P.174 PENAMPANG
Caesar Mandela Malakun (UPKO)

Dun N.19 KAPAYAN
Francis Goh (MCA)

Dun N.20 MOYOG
Donald Peter Mojuntin (UPKO)

P.175 PAPAR
Rosnah Abd Rashid Shirlin (UMNO)

Dun N.21 KAWANG
Ghulam Haidar Khan Bahadar (UMNO)

Dun 22 PANTAI MANIS
Abdul Rahim Ismail (UMNO)

ANIFAH AMAN

P.176 KIMANIS
Anifah Aman (UMNO)

Dun N.23 BONGAWAN
Mohamad Alamin (UMNO)

Dun N.24 MEMBAKUT
Mohd Arifin Mohd Arif (UMNO)

Parlimen P.177 BEAUFORT
Azizah Mohd Dun ( UMNO)

Dun N.25 KLIAS
Isnin Haji Alisaneh (UMNO)

Dun N.26 KUALA PENYU
Limus Jury (UPKO)

Parlimen P.178 SIPITANG
Yamani Hafez Musa (UMNO)

Dun N.27 LUMADAN
Matbali Musa (UMNO)

Dun N.28 SINDUMIN
Sapawi Bin Amat Wasali @ Ahmad (UMNO)

Parlimen P.179 RANAU
Ewon Ebin (UPKO)

Dun N.29 KUNDASANG
Dr Joachim Gunsalam (PBS)

MASIDI MANJUN

Dun N.30 KARANAAN
Masidi Manjun (UMNO)

Dun N.31 PAGINATAN
Abidin Madingkir (UPKO)

Parlimen P.180 KENINGAU
Daniel Kinsik (PBS)

Dun N.32 TAMBUNAN
Pairin Kitingan

Dun N.33 BINGKOR
Peter Aliun

Dun N. 34 LIAWAN
Sairin Karno (UMNO)

Parlimen P.181 TENOM
Rubin Balang (UMNO)

Dun N.35 MELALAP
Radin Maleh (PBS)

Dun N.36 KEMABONG
Jamawi Jaafar (UMNO)

Parlimen P.182 PENSIANGAN
Arthur Joseph Kurup (PBRS)

ARTHUR KURUP

Dun N.37 SOOK
Ellron Angin (PBRS)

Dun N.38 NABAWAN
Bobbey Suan (UPKO)

Parlimen P.183 BELURAN
Ronald Kiandee (UMNO)

Dun. N.39 SUGUT
James Ratib (Umno )

Dun N.40 LABUK
Abd Rahman (PBS)

Parlimen P.184 LIBARAN
Zakaria bin Haji Mohd Edris @ Tubau (UMNO)

Dun N.41 GUM-GUM
Juslie Hj Ajirol (UMNO)

Dun N.42 SUNGAI SIBUGA
Musa Haji Aman (UMNO)

Parlimen P.185 BATU SAPI
Linda Tsen Thau Lin (PBS)

Dun N.43 SEKONG
Samsuddin Yahya (UMNO)

Dun N.44 KARAMUNTING
Lim Kai Ming (LDP)

Parlimen P.186 SANDAKAN
Lim Ming Ho (LDP)

Dun N.45 Elopura
Chan Tzun Hei (GERAKAN)

Dun N.46 TANJUNG PAPAT
Raymond Tan Shu Kiah (GERAKAN)

Parlimen P.187 KINABATANGAN
Bung Moktar Radin (UMNO)

Dun N.47 KUAMUT
Masiung Banah (UPKO)

Dun N.48 SUKAU
Saddi Hj Abdul (UMNO)

Parlimen P.188 SILAM
Datu Nasrun Bin Datu Mansur (UMNO)

Dun N.49 TUNGKU
Mizma Binti Apehdullah (UMNO)

YUSOF APDAL

Dun N.50 LAHAD DATU
Mohammad Yusof Apdal (UMNO)

Dun N.51 KUNAK
Nilwan Kabang (UMNO)

Parlimen P.189 SEMPORNA
Ramlee Marahaban (UMNO)

Dun N.52 SULABAYAN
Harman Mohamad (UMNO)

Dun N.53 SENALLANG
Nasir Tun Haji Sakaran(UMNO)

Dun N.54 BUGAYA
Haji Razak Tun Sakara (UMNO)

Parlimen P.190 TAWAU
Mary Yap Kain Ching (PBS)

Dun N.55 BALUNG
Osman Jamal

Dun N.56 APAS
Nizam Abu Bakar Titingan (UMNO)

Dun.57 Sri Tanjong
Loo Suh Fui (PBS)

P.191KALABAKAN
Abdul Ghapur Salleh(UMNO)

Dun N.58 MEROTAI
Lim Ting Kai (LDP)

Dun N.59TANJUNG BATU
Hamisa Samat (UMNO)

Dun N.60 SEBATIK
Abdul Muis Picho (UMNO)